استودیو فول اچ دی

تولید و تامین تجهیزات حرفه ای برای ایجاد و یا
بروز رسانی استودیو های تولید و پخش

استودیو فول اچ دی - Studio Full HD - خرید تجهیزات استودیو فول اچ دی

زیرساخت قدرتمند استودیو های تولید و پخش رادیویی و تلویزیونی

در شبکه های تلویزیونی و رادیویی، بخش های مختلفی مانند استودیوهای ثابت و سیار تولید، برنامه سازی،ضبط ، پخش و… وجود دارد. استودیوهای تلویزیونی اغلب  با کاربری استودیوهای تولید و پخش مورد بهره برداری قرار می گیرند. در استودیوهای تولید حرفه ای، از تجهیزات با کیفیت بالا و دارای امکانات به روز استفاده می شود. در این استودیو ها، دوربین ها، میکسرهای صدا و تصویر و رکوردرها به نحوی انتخاب می شوند که اکثر فرمت ها را پشتیبانی و ضبط کنند تا در صورت اشتراک محتوا با دیگر استودیوها و کاربران، مشکلی از جهت پخش وجود نداشته باشد. معمولا رکوردرها (اینجست) خارج از استودیو و در سرور روم نصب می شوند و بوسیله یک نرم افزار مدیریتی، کنترل شده و خروجی آنها در اختیار ادیتورها، آرشیو و استودیوهای پخش قرار می گیرند.
محصولات شرکت صمیم، نقش مهمی در تجهیز استودیوهای رادیویی و تلویزیونی کشور بر مبنای استانداردهای روز جهان داشته است. به جرات میتوان گفت سیگنالی نیست که به دست مخاطبان رادیو و تلویزیون ایران برسد و از محصولات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری صمیم عبور نکرده باشد.

استودیو های پخش با قابلیت کار به صورت 24/7

تجهیزات استودیوهای پخش باید به نحوی طراحی و تولید شوند که به صورت 24 ساعته و هفت روز هفته بدون قطعی به کار خود ادامه دهند. در مسیر خروجی سیگنال های استودیویی، مبدل های فرمت صدا و تصویر، تاخیر دهنده ها، اصلاح کننده های رنگ و… مورد استفاده قرار می گیرند. در استودیوهای تلویزیونی تعداد زیادی سوئیچ صدا و تصویر از جمله سوئیچ کنترل دوربین، سوئیچ انتخاب منابع ورودی میکسر، ضبط، ارزیابی فنی سیگنال (Technical) و سوئیچ Emergency که مهمترین سوئیچ مجموعه استودیو می باشد استفاده می شوند. تمامی این سوئیچ ها با درصد امنیت بالا در یک دستگاه به نام ماتریس مرکزی (Router) تجمیع می شوند. ماتریس در استودیو نقش توزیع کننده سیگنال ها را نیز بازی نموده واستفاده بهینه از قابلیت های آن، باعث کاهش هزینه های اضافی می شود. 
استودیو پخش 24 ساعته
محصولات مرتبط

تبدیل کننده فرمت صدا و تصویر

 مبدل فرمت تصویر به عنوان حلقه ارتباطی بین اجزای مختلف در زنجیره‌ی تولید قرار می‌گیرند.
با استفاده از این محصولات می‌توان سیگنال‌های با کیفیت SD/HD/3G را به یکدیگر تبدیل نمود و همچنین پارامتر های صوت و تصویر را بسته به نیاز تغییر داد.

میز میکسر ویدئو

میکسرهای ویدئو، عضو اصلی استودیوهای تلویزیونی و قلب تپنده هر مرکز تولید و پخش محتوای زنده، محسوب می شوند و وظیفه اصلی آنها مدیریت و پردازش تصاویر و فراهم نمودن خروجی نهایی استودیو می باشد. SAMIM PVS-2024، یک گزینه ایده آل برای فعالان حرفه ای حوزه صدا و تصویر می باشد که با قابلیت اطمینان بالا و قدرت کارکرد 7/24 ، متناسب با نیازهای متخصصان داخلی حوزه برودکست ، سفارشی سازی شده است.
SAMIM PVS-2024، در قالب یک میکسر ویدئو 2M/E از 24 ورودی SD/HD/3G-SDI پشتیبانی کرده و شامل یک فریم اصلی به همراه کنترل پنل سخت افزاری و نرم افزاری پیشرفته می باشد.

ماتریس های صدا و تصویر

روتـر صدا و تصویــر برای مسـیردهی سریع و دلخواه سـیگـنال های ورودی به پورت های خـروجـی اسـتفاده می‌شـود. شـرکـت صمیم انــواع روتـرهای تـصـویـر و صدای آنـالـوگ و دیـجـیتـال را بـا ظرفیت های مختلــف و با پشـتیبـانی از آخـــرین اسـتانداردهـــای جـهـانـی در ســبد محـصــــولات خـود ارائـه می‌کـند.

توزیع کننده های صدا و تصویر

زمانی که نیاز به اتصـال یک سیگنال تصویر یا صدا به چندین دسـتگاه باشـــد، از توزیــع‌کـننده‌هــا اسـتفاده می‌شــــــود. توزیــــع‌ کــننده یا هـمان دیســـتریبـیوتر عــلاوه بر توزیــع ســیگنال ورودی بر روی چـــندیـن پـــورت خــروجی، ســـیگــنال را تقـویـت، تـلـفات را جـبران و جــیتـر آن را حذف می‌کند.

تاخیر دهنده صدا و تصویر

یک کارت ماژولار ایجاد تاخیر در سیگنال‌های ویدئوی دیجیتال 3G/HD/SD-SDI و سیگنال های صدای دیجیتال AES است. این کارت دارای یک کانال تاخیر SDI (تصویر و صدای embedded به صورت مجزا) و چهار کانال تاخیر AES مستقل است. در این محصول کیفیت سیگنال در خروجی عینا حفظ می‌شود چرا که پردازش بر روی اصل سیگنال (بدون عملیات encode و decode متوالی) است.

کنترل پنل ها

کنترل پنل به منظور پیکربندی ماتریس های صدا و تصویر توسط کاربر مورد استفاده قرار می گیرد
این کنترل پنل ها در دو مدل یک یونیت و دو یونیت توسط شرکت صمیم عرضه می شوند که با توجه به تعداد ورودی خروجی ها و مدل ماتریس به کار رفته باید انتخاب شوند.

امبدر و دی امبدر

سیگنال های تصویر SDI قابلیت انتقال چندین کانال صدا را فراهم می کنند؛ کارت های امبدر به منظور تلفیق صدای ورودی آنالوگ یا دیجیتال در سیگنال SDI و کارت های دی امبدر جهت استخراج صدا از سیگنال SDI مورد استفاده قرار می گیرند.

مالتی ویوئر

سامانه مالتی ویوئر صمیم یـک پردازشگر مالتی ایمیج حــرفـه‌ای و مـاژولار سـیگنال ویــدیوی دیجیـتال محسوب می شود. این دسـتگاه ابزاری پیـشرفته برای مانیـتورینـگ ســیگنـال دیجـیـتال 3G/HD/SD-SDI در اســتودیــوهـا و مـراکز مانیتورینگ می باشد.