اتوماسیون شبکه های نسیم، نمایش و تماشا

 

این پروژه  به منظور ارائه راهکار و تأمین تجهیزات و نصب و راه اندازی زنجیره اتوماسیون یکپارچه تولید، تأمین و آرشیو و تأمین تجهیزات موردنیاز پخش HD شبکه های نسیم، نمایش و تماشا برگزار گردید. رویکرد شرکت صمیم در پروژه اتوماسیون شبکه ها  ، گذار از معماری های سنتی به سمت معماری های مدرن می باشد. توسعه پذیری، توزیع پذیری، دسترس پذیری، قابلیت اطمینان، استقلال از سخت افزار و کاهش هزینه ها، مهم ترین پارامترهایی هستند که در طراحی معماری این پروژه لحاظ شده اند.

معماری زیرساخت:

اساس معماری پیشنهادی بر مبنای سهولت در پیاده سازی، استقرار، کاربری، نگهداری و پشتیبانی می باشد. اجزای اصلی این معماری شامل زیر ساخت های  پردازشی ، ذخیره سازی  ، آرشیو و پشتیبان گیری و زیر ساخت برودکست می باشد.

معماری نرم افزار:  

در این معماری سامانه به صورت کاملاً لایه ای می باشد که هر لایه وظایف مشخصی را بر عهده دارد. هر لایه نیز به صورت ماژولار می باشد و از ماژول های مختلف تشکیل شده است. سامانه ی جامع مدیریت و انتشار مدیای شرکت صمیم با بهره گیری از BPMS و استاندارد ،BPMN2 کلیه ی فرآیندهای موجود در زنجیره ی دریافت تا انتشار محتوا را به صورت بهینه مدیریت می کند. فرآیندهایی مانند دریافت و ذخیره سازی محتواهای چندرسانه ای، غنی سازی محتواها، پردازش های مدیا محور (کنترل کیفیت، تولید نسخه پروکسی، تبدیل فرمت، ضبط و غیره) کنترل دسترسی ها، ممیزی، تگ زنی، آرشیو و انتشار، نمونه ای از این فرآیندها می باشند.